Skupovka je plná spolků. Proč?

Naše Skupovka vypadá jako středisko volného času, ale není tomu tak. Vysvětlíme proč. Podle definice MŠMT, což je zřizovatel středisek, si můžeme myslet, že obsah "domečků" je podobný, neboť jde o: "...zařízení, jejichž posláním je motivovat, podporovat a vést děti, žáky, studenty, mládež, ale i dospělé k rozvoji osobnosti, k získávání a rozvoji klíčových a odborných kompetencí, zejména smysluplnému využívání volného času...". Až doteď je náš cíl jasný, ale forma, jakou naše centrum vedeme, je úplně jiná.

Skupovku máme na starosti my - Plzeňská krajská rada dětí a mládeže a naším úkolem je pomáhat malým spolkům - pracujícím s dětmi a mládeží. A Skupovka je právě jedním z prostředků, kterými pomáháme. Protože tyto prostory, které od města máme a které spravujeme, poskytujeme právě jednotlivým spolkům. A právě ty zde vedou své kroužky, vzdělávají se, mají tu porady a vymýšlejí, jak se zlepšovat a růst.

Pro vás, jako rodiče, je to takřka k nepoznání, ale zdravotnické kroužky tu má například Vodní záchranná služba, tvořivé Edukuj, naproti tomu dramaťák zde vede spolek Histrio. Protože ne každý spolek si do začátku může dovolit své prostory, komerční nájem nebo už jen nechtějí vést porady u sebe v obýváku. U nás spolky platí drobnou částku, aby se pokryly energie a úklidy. Což je i další rozdíl mezi naším centrem a středisky - nejsme příspěvková organizace. Nejsme zřizovaní státem a nemáme tedy ani zákonem dané finance.

Jsme tedy moc rádi, pokud chodíte na kroužky právě do našeho centra. Podporujete tak tím konkrétní spolky, kteří tuto práci dělají srdcem. A my je podpoříme z té druhé strany. Prostorami ve Skupovce, vzdělávačkami, pomocí s administrativou, typy na získávání financi, či dobrou radou. To je naše práce. To je náš cíl.

A pokud byste věděli o nějaké spolku, který pracuje s dětmi a mládeží, dejte nám vědět :). Můžeme mu s čímkoliv pomoct.

Pokud byste se potřebovali na cokoliv zeptat, neváhejte se na nás obrátit. A pokud byste chtěli pomáhat spolkům s námi, konkrétně, jasně, tak se na nás obraťte také! :)
Tým PKRDM

 

DSC_1751

Zpět do obchodu