Ekocentrum Zulejka, z. s.

Pořádáme letní tábory pro děti s koňmi, chodíme na vycházky do přírody s poníky, pořádáme kroužky s poníky a navštěvujeme domovy pro seniory - kontaktní terapie s poníky.

www.zulejka.cz

www.facebook.com

 

Momentálně nedostupné
1 Kč

Naše organizace vznikla v roce 2016, kdy jsme se rozhodli předávat dál radost ze společnosti poníků dětem. Chtěli jsme, aby se děti dostaly s poníky do přírody, od vší techniky a vymožeností moderní doby. To se nám celkem daří, na našem táboře nemají děti žádné mobily apod. a snažíme se, aby si od nás odvážely co nejvíce pěkných zážitků s našimi koňmi. Naše stádo má v současné době 4 shetlandské pony a 3 velké koně (ty využíváme pouze během tábora). V průběhu školního roku jsme vedli kroužky a pořádali vycházky do přírody s poníky, než naši činnost omezil covid.

Navštěvovaly nás také mateřské školy v rámci jarních výletů. Přiravili jsme program s poníky, hry, opékání buřtů, podle přání školky. V posledních letech jsme se také rozhodli udělat radost nejen dětem, ale také seniorům v domovech pro seniory, které jsme s poníky začali navštěvovat. Máme složené zkoušky pro hiporehabilitační koně u České hiporehabilitační společnosti a doplňujeme vzdělání i pro členy spolku - hiporehabilitace v sociální a pedagogické praxi - kurz pořádaný také Českou hiporehabilitační společností. Rádi bychom dále pokračovali v pořádání táborů a putování přírodou s poníky. Návštěvy seniorů jsou také na programu, až nám to epidemiologická situace dovolí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu