Kriminální dopoledne a Letní retro karneval

Ve středu 18. srpna jsme měli na pilno a vy jste byli u toho v Luftově zahradě s námi! O co tedy šlo:

Od ráno probíhalo v Luftovce Kriminální dopoledne od Edukuj za účasti těch nejlepších detektivů, aby splnili 6 těžkých úkolů. První stanoviště měla na starostinprap. Michaela Raindlová z Policie České republiky: vyzkoušeli jsme si opilecké brýle, probrali prevenci, ale hlavně jsme si mohli vyzkoušet, jak se dělají otisky prstů. Dalším stanovištěm bylo ošetřování obětí zločinu s odbornicí Ludmilou Leškovou ze SZÚ. V domečku jsme navštívili retrokoutek a snažili se vypátrat, k čemu artefakty z doby minulé pravděpodobně sloužily :). Po zahradě museli malí detektivové také hledat indicie a ty si bez použití papíru zapamatovat a přednést na závěr. Posledními stanovišti bylo hledání pachatele (prozrazujeme babičku) a luštění černých historek. Zkrátka dopoledne bylo krátké a i přes šedé mraky nám sem tam vysvitlo slunce. Děkujeme za hojnou účast detektivním rodinám i organizacím SK Radbuza, Akademie nadání, školka V Zahrádce, Blízký soused a Edukuj.

 

V odpoledních hodinách jsme se přesunuli zpátky do minulosti, protože jsme nachystali Retro letní karneval. Je sice pravda, že nám počasí příliš nepřálo a místy dokonce vydatně pršelo, ale jsme moc rádi, že jste přišli i tak. A co jsme tedy objevili: retrokoutek s vytáčecím telefonem, váhou nebo kazety. Novinkou bylo praní prádla na valše. Na místě se také nacházeli stolní hry jako mikádo či navlékání korálků a sportovní hry, které zahrnovali cvrnkání kuliček, céčka se hrou "čára" a samozřejmě i skákání gumy. Poslouchali jsme ty největší hitovky až nám z toho zvoní v uších ještě teď!

A co jsme měli za odměnu? No přece boží detektivní a retro placky a samozřejmě i PEDRO žvejky s tetovačkou! 

Moc děkujeme za příjemné odpoledne a budeme se na Vás těšit na příští akci, kterou je Festival volného času 2.9. ve Chvojkových lomech u bazénu Slovany.

Děkujeme také ČSOB za podporu našeho projektu "Hravé učení o prázdninách", díky kterému můžeme zábavnou formou vzdělávat.

Hezký závěr léta,
tým Skupovka.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení