Kriminální dopoledne a Letní retro karneval

Ve středu 18. srpna jsme měli na pilno a vy jste byli u toho v Luftově zahradě s námi! O co tedy šlo:

Od ráno probíhalo v Luftovce Kriminální dopoledne od Edukuj za účasti těch nejlepších detektivů, aby splnili 6 těžkých úkolů. První stanoviště měla na starostinprap. Michaela Raindlová z Policie České republiky: vyzkoušeli jsme si opilecké brýle, probrali prevenci, ale hlavně jsme si mohli vyzkoušet, jak se dělají otisky prstů. Dalším stanovištěm bylo ošetřování obětí zločinu s odbornicí Ludmilou Leškovou ze SZÚ. V domečku jsme navštívili retrokoutek a snažili se vypátrat, k čemu artefakty z doby minulé pravděpodobně sloužily :). Po zahradě museli malí detektivové také hledat indicie a ty si bez použití papíru zapamatovat a přednést na závěr. Posledními stanovišti bylo hledání pachatele (prozrazujeme babičku) a luštění černých historek. Zkrátka dopoledne bylo krátké a i přes šedé mraky nám sem tam vysvitlo slunce. Děkujeme za hojnou účast detektivním rodinám i organizacím SK Radbuza, Akademie nadání, školka V Zahrádce, Blízký soused a Edukuj.

 

V odpoledních hodinách jsme se přesunuli zpátky do minulosti, protože jsme nachystali Retro letní karneval. Je sice pravda, že nám počasí příliš nepřálo a místy dokonce vydatně pršelo, ale jsme moc rádi, že jste přišli i tak. A co jsme tedy objevili: retrokoutek s vytáčecím telefonem, váhou nebo kazety. Novinkou bylo praní prádla na valše. Na místě se také nacházeli stolní hry jako mikádo či navlékání korálků a sportovní hry, které zahrnovali cvrnkání kuliček, céčka se hrou "čára" a samozřejmě i skákání gumy. Poslouchali jsme ty největší hitovky až nám z toho zvoní v uších ještě teď!

A co jsme měli za odměnu? No přece boží detektivní a retro placky a samozřejmě i PEDRO žvejky s tetovačkou! 

Moc děkujeme za příjemné odpoledne a budeme se na Vás těšit na příští akci, kterou je Festival volného času 2.9. ve Chvojkových lomech u bazénu Slovany.

Děkujeme také ČSOB za podporu našeho projektu "Hravé učení o prázdninách", díky kterému můžeme zábavnou formou vzdělávat.

Hezký závěr léta,
tým Skupovka.

 

Zpět do obchodu