Zimní království bylo kouzelné

Ve středu 22. února se do Luftovky opět sjeli pohádkové bytosti, aby městskou zahradu otevřeli veřejnosti. A jak to celé probíhalo? Pojďte se začíst: "Spolek Edukuj nás oslovil s pomocí na uspořádání akce s tématem pohádkových postav a my samozřejmě přikývli a spojili tak všechny naše zkušenosti :). Akce je sice jen na tři hodiny, ale přípravy před akcí a počet lidí na místě už je rozsáhlejší. Pojďte se tedy podívat, jak to v zahradě, kterou nám propůjčila Správa veřejného statku města Plzně, vypadá." láká předsedkyně spolku Martina Weberová.

U vstupu na vás čekali vrchní jezinky Barča s Viky, které řádně označily všechny děti vstupující do zahrady. A pak už bylo jen na Vás, kterým směrem se vydáte. Domek bývalé moštárny obsluhovala víla Janina, která s dětmi vyráběla papírové Olafy nebo šiškové Sveny. Na křižovatce jste si mohli zasoutěžit o nafukovacího Olafa, ale hned za ním už byl ten skutečný. Strhující podání nezaměnitelného Olafa vyvedla naše divadelnice Máca. Zde jste si mohli vyzkoušet i aktivity jako skládání sněhuláků či házení. A v zadní části byly konečně ony: Elza s Annou, alias Anička a Verča. Celé tři hodiny byly na roztrhání, ale kromě focení zvládly také všem dětem vytvořit proužky bílých vlasů. Věříme, že srdce dětí s našimi holkami jen zaplesala, nikoliv zmrzla :). Mezi domečky si svou chaloupku postavila i Ježibaba s Jeníčkem v podání úžasné Věrky a Mika. A právě ta stojí za těmi úžasně zdobenými perníčky a sněhovým popkorem! I díky tomu jste nás dokázali vyprodat tak neskutečně rychle! A za rybníčkem u ohně jste se tak mohli potkat s drakem a princeznou v podání Báry s Adamem i panem králem alias naším místostarostou Ondrou Ženíškem. A mezi tím vším probíhala naše Marti a sledovala všechno a všechny. A pak samozřejmě i náš úžasný fotograf Lukáš, díky kterému na tuto akci jen tak nezapomeneme.

Děkujeme, že jste dorazili v tak hojném počtu a těšíme se zase příště. A co to bude tentokrát? Mrkněte dolů. Za celý tým Zimního království z Edukuj, Skupovky i Plzeňské krajské rady dětí a mládeže vám přejeme hezkou zimu.

Zpět do obchodu