Nošenky z Plzně, z. s.

Nošenky z Plzně, z.s. poskytují podporu a poradenství v oblasti ergonomického nošení dětí, kojení, kontaktního a respektujícího přístupu ve výchově.

www.nosenkyzplzne.cz

www.facebook.com

Momentálně nedostupné
1 Kč
Kategorie: Spolky PKRDM
Okres: Plzeň-město
Cílová skupina: nejmenší
Zaměření: vzdělávací, kulturní, rodinné
Kroužky: ano
Tábory/příměšťáky: ne

V roce 2014 vznikla komunitní skupinka Nošenky z Plzně, která byla založena na vzájemném setkávání se, podpoře a poradenství. Hlavními tématy bylo tehdy těhotenství, porod a období šestinedělí s důrazem na přirozenost a respekt k matce i dítěti, ergonomické nošení dětí, podpora kojení, sociální kontakt, vztahy v rodině, kontaktní a respektující přístup ve výchově dítěte.

Této problematice se věnujeme doposud, avšak časem, jak děti odrůstají a rodiny se rozšiřují o další potomky, vyvstávají další témata. Kromě kojení a nošení dětí v těhotenství a tandemového kojení a nošení dětí je středem našeho zájmu také například aktivní trávení volného času nebo vzdělávání, jak předškolní, tak školní.

Bylo poměrně logickým krokem, že pro uspokojení potřeb této široké komunity oficiálně vznikl v roce 2017 náš spolek Nošenky z Plzně, z. s., který nabízí seberealizaci nejen svým členům, ale také všem dalším dobrovolníkům z řad naší nošenkovské komunity, kteří nám vypomáhají na jednotlivých akcích.

Během roku probíhají pravidelná setkávání skupinová i individuální zaměřená na podporu v nošení dětí a kojení, nabízíme komunitní setkávání a volnočasové kroužky pro rodiče s dětmi i jejich děti. Pořádáme ovšem i větší akce, jako jarní a podzimní Nosicí festival, Nošenkovský ples, Veletrh vzdělávání, her a hraček a podílíme se i na Dni otců a dědů ad.. Vypomáháme na akcích našich spřátelených partnerů s aktivitami pro rodiny s dětmi (malování na obličej, kreativní dílny, informační stánek o ergonomickém nošení dětí, kojení a respektující a kontaktní výchově).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu