Vodní záchranná služba ČČK Plzeň, pobočný spolek

Vodní záchranná služba (VZS) je spolkem dobrovolníků se zájmem o poskytování neodkladné první pomoci a technické pomoci na otevřených vodních plochách a v jejich blízkosti. A dále se věnujeme vodnímu záchrannému sporu a volnočasové aktivity pro mládež i dospělé, včetně prevence tonutí.

www.vzs-plzen.cz

www.facebook.com

Momentálně nedostupné
1 Kč
Kategorie: Spolky PKRDM
Okres: Plzeň-město, Plzeň-sever
Cílová skupina: , mládež
Zaměření: turistické či přírodovědné, vzdělávací, sportovní, technické či vědecké, zdravotnické
Kroužky: ano
Tábory/příměšťáky: ano

Vodní záchranná služba ČČK, z.s. byla založena v roce 1968. Je největší a nejstarší celostátní organizací věnující se vodní záchraně, vzdělávání a záchranářskému sportu. Jako jediná celostátní organizace svého druhu působí, zejména v letních měsících, na uvedených vodních plochách, kde funguje v režimu 24 hod/nonstop. Jako složka zařazená v integrovaném záchranném systému (IZS) zasahuje u primárních zásahů na vodních plochách, nebo jejich blízkosti na základě PKV (příkaz k výjezdu) krajskými operačními středisky Hasičského záchranného sboru ČR (HZS), Zdravotnických záchranných služeb (ZZS), Policie ČR, nebo reaguje na tísňové výzvy přímo od občanů. Úzce spolupracuje s Leteckou záchrannou službou, Státní plavební správou, Městskými Policiemi, se správci toků a vodních nádrží.

Sport a volnočasové aktivity pro mládež i dospělé.

Každoročně se juniorská i seniorská reprezentace VZS účastní Mistrovství Evropy a/nebo Mistrovství světa ve vodním záchranném sportu (Lifesaving). VZS má systém postupových soutěží, kde se všichni závodníci nominují do reprezentace dle svých výsledků. Pobočné spolky připravují sportovce při pravidelných trénincích a pořádají jednotlivé závody, přičemž vyvrcholením soutěžní sezóny je pak Mistrovství republiky dětí a mládeže v disciplínách ILS a také Mistrovství republiky v plážových disciplínách podle pravidel ILS. Dle výsledků v těchto nominačních závodech jsou pak vybráni reprezentanti na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. Pořádáme závody také pro seniorskou členskou základnu, příkladem jsou Blanenská 250 či Tvrdošíjní v Jablonci na Nisou. Členové prověří svou zdatnost také při Mistrovství republiky na volné vodě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu