Andělské putování - 9. prosinec

Vítejte v devátém dni Andělského putování 


Podívej se na video, přečti si příběh a splň úkol.

Papírový kalendář je ke stažení zde nebo k vyzvednutí na každém městském obvodu v Plzni či v infocentru na nám. Republiky.
Virtuální kalendář najdete tady. Už zítra otevřeme další okénko.


Příběh devátý

Devátý den se loudala Barča s Jendou ze školy neobvyklou cestou. Vyšli ze staré aleje dubů a snažili se přejít rušnou silnici. Museli jít ještě dlouhou cestu podél silnice, protože chodník začínal až pěkně daleko. Když už byli skoro u něho, zahlédl Jenda něco v příkopu. „Barčo, koukej, tamhle někdo něco vyhodil..." Barča koukla tím směrem a překvapením se zarazila.„Ale vždyť to je nějaká sova. A vůbec se nás nebojí." Jenda k němu pomalinku přistoupil: „Je zraněný, vidíš, nemůže létat, je už úplně otřesený. Musíme mu pomoct. Ale kdo by nám tak mohl poradit?" Barča na nic nečekala, vytáhla telefon a vytočila číslo: "Haló? To je záchranná stanice živočichů? Našli jsme v příkopu dravce, asi je zraněný, co máme dělat?" Barča trpělivě poslouchala a podle instrukcí nakonec dravce opatrně zabalili a donesli do schránky na pacienty, kterou moc dobře znali. Nakonec se dozvěděli, že dravec, kterého zachránili, byl puštík a že pravděpodobně v příkopu lovil hraboše. Projíždějící auto ho ale muselo srazit a děti mu tak zachránily život. 


 

Víš i ty, kde je záchranná stanice živočichů? Kontakt na stanice po celé ČR najdete zde.

Stopovačku od Záchranné stanice živočichů najdeš zde. Startuje u Záchranné stanice - hledej tučňáka :). Pozor - na stanici nezvoňte. Pouze se odtud vychází a končí zde stopovačka.


 

Fotky nám můžete zaslat na adventniputovani@pkrdm.cz nebo na facebook k události Andělské putování.

 Zasláním fotografií souhlasíte s jejich uveřejněním na webu či sociálních sítí a zároveň vás zařadíme i do soutěže o andělskou placku :). 

 

 Hvězdy z 2. prosince - na svém místě budou až do 24. 12.

Dnešní partneři

 

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení