Andělské putování - 9. prosinec

Vítejte v devátém dni Andělského putování 


Podívej se na video, přečti si příběh a splň úkol.

Papírový kalendář je ke stažení zde nebo k vyzvednutí na každém městském obvodu v Plzni či v infocentru na nám. Republiky.
Virtuální kalendář najdete tady. Už zítra otevřeme další okénko.


Příběh devátý

Devátý den se loudala Barča s Jendou ze školy neobvyklou cestou. Vyšli ze staré aleje dubů a snažili se přejít rušnou silnici. Museli jít ještě dlouhou cestu podél silnice, protože chodník začínal až pěkně daleko. Když už byli skoro u něho, zahlédl Jenda něco v příkopu. „Barčo, koukej, tamhle někdo něco vyhodil..." Barča koukla tím směrem a překvapením se zarazila.„Ale vždyť to je nějaká sova. A vůbec se nás nebojí." Jenda k němu pomalinku přistoupil: „Je zraněný, vidíš, nemůže létat, je už úplně otřesený. Musíme mu pomoct. Ale kdo by nám tak mohl poradit?" Barča na nic nečekala, vytáhla telefon a vytočila číslo: "Haló? To je záchranná stanice živočichů? Našli jsme v příkopu dravce, asi je zraněný, co máme dělat?" Barča trpělivě poslouchala a podle instrukcí nakonec dravce opatrně zabalili a donesli do schránky na pacienty, kterou moc dobře znali. Nakonec se dozvěděli, že dravec, kterého zachránili, byl puštík a že pravděpodobně v příkopu lovil hraboše. Projíždějící auto ho ale muselo srazit a děti mu tak zachránily život. 


 

Víš i ty, kde je záchranná stanice živočichů? Kontakt na stanice po celé ČR najdete zde.

Stopovačku od Záchranné stanice živočichů najdeš zde. Startuje u Záchranné stanice - hledej tučňáka :). Pozor - na stanici nezvoňte. Pouze se odtud vychází a končí zde stopovačka.


 

Fotky nám můžete zaslat na adventniputovani@pkrdm.cz nebo na facebook k události Andělské putování.

 Zasláním fotografií souhlasíte s jejich uveřejněním na webu či sociálních sítí a zároveň vás zařadíme i do soutěže o andělskou placku :). 

 

 Hvězdy z 2. prosince - na svém místě budou až do 24. 12.

Dnešní partneři

 

 
 

Zpět do obchodu