Jasmína, z.s.

Jasmínu jsme založili před 6ti lety a pořád nás baví :)

www.skolajasmina.cz

www.facebook.com

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
1 Kč
Kategorie: Spolky PKRDM
Okres: Plzeň-město
Cílová skupina: 1. stupeň ZŠ
Zaměření: vzdělávací
Kroužky: ne
Tábory/příměšťáky: ne
Položka byla vyprodána…

Jasmína vznikla jako místo, kde se děti 1. stupně ZŠ v individuálním vzdělávání učí v malém kolektivu. Poskytujeme servis rodičům i dětem v podobě vytvořené třídy, zázemí a kolektivu pedagogů, kteří s dětmi pracují. Vyučování je v souladu s Rámcově vzdělávacím programem, jehož části procházíme během dopolední výuky. Kromě jiného se od první třídy děti učí také angličtinu, hru na flétnu, a vedeme je k všestrannosti a tvořivosti. Děti si vytváří svá portfolia, která jednou za půl roku prezentují.
Od září 2018 jsme začali se skupinkou prvňáčků a každým rokem přibírali další třídy do spojených skupin malotřídky, vždy spojujeme maximálně 2 ročníky.
Tři dny v týdnu probíhá vyučování, zaměřené na rozvoj psaní, čtení, matematiky a poznávání přírody a světa kolem nás. V čase mezi svačinou a obědem se často učíme venku. Čtvrtky jsou obvykle naplněny celodenními výlety spojenými s výukou angličtiny, sportovními aktivitami a exkurzemi. Angličtina je používána i ostatní dny ve hrách, písničkách a výuce. Pátky jsou více zaměřené na hudbu a umění (hra na flétnu, literatura, příběhy, rukodělné a tvořivé činnosti).
Jako zázemí využíváme prostor rodinného domu v Pálenické ul. č. 4 u Košuteckého jezírka. K pravidelnému učení venku nám slouží park okolo jezírka a prostor pod pergolou u domu.
V roce 2023 přešli první nejstarší děti na vyšší stupně jiných alternativních škol nebo gymnázium. V Jasmíně dále pokračujeme se vzděláváním dětí postupem, který nám dává smysl, děti se rozvíjejí celostně a v souladu s přírodou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu