Tisková zpráva: Máme značku kvality od AVPO!

Praha, 10. 3. 2024,

Ocenění pro Prověřené veřejně prospěšné organizace putuje poprvé do Plzeňského kraje a to Plzeňské krajské radě dětí a mládeže z.s. (dále jen PKRDM).

PKRDM, organizace, která zajišťuje servis spolkům pracující s dětmi a mládeží ve volném čase, získala letos značku spolehlivosti, kterou uděluje nezávislá Rada pro hodnocení spolehlivosti při Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR. Získání značky předchází důkladné hodnocení, které provádí zkušení experti na oblast řízení a financování neziskových organizací.

„Značku spolehlivosti mohou získat jen neziskovky, které dlouhodobě odvádí kvalitní práci, jsou dobře řízené a hospodárně nakládají se získanými prostředky. Značka tak vytváří bezpečné prostředí pro všechny, kteří se rozhodují a nemají třeba jasno, kterou neziskovou organizaci podpořit,“ uvedl Aleš Mrázek, hlavní metodik značky spolehlivosti. „Zájem organizací prokázat se touto značkou kvality vůči dárcům i veřejnosti roste. Důsledně však trváme na stanovených a poměrně přísných podmínkách, které organizace musí naplnit.“ doplňuje.

Tým PKRDM má z ocenění neuvěřitelnou radost, protože většina jejich práce není jednoduché veřejnosti snadno vysvětlit. Skládá se z individuálních konzultací se spolky, vytváření dokumentů, jež se používají v celém kraji či vzdělávání v různých oblastech. Zkrátka hledáním řešení na rozmanité problémy. K ocenění se vyjadřuje také naše předsedkyně, Bc. Martina Weberová: „Od roku 2021, kdy jsme byli poctěni titulem Neziskovka roku, jsme intenzivně pracovali na tom, abychom stále byli oporou desítkám spolků a stovkám lidí a dostáli tak svému poslání: „pomáhat malým, aby se stalo něco velkého“. Nechtěli jsme usnout na vavřínech. Neustále se posouváme jak v samotném systému fungování organizace, tak i týmově. Ocenění je však jasným důkazem, že to děláme dobře! Jsem za to moc ráda.“ říká a usmívá se předsedkyně organizace Bc. Martina Weberová.

Toto prestižní ocenění má aktuálně v České republice 42 organizací. Do Plzeňského kraje putuje však díky PKRDM poprvé. Touto značkou se dále může pyšnit např. Národní iniciativa pro život, o.p.s., Nedokubko, z.s. či Nadační fond pomoci.

„Vysvětlit někomu, co v PKRDM děláme, je vždy na dlouho - podpora spolků, ale jak? Představte si, že založíte spolek, abyste mohli pro děti ve vašem malém městečku vést například dramaťák. Víte, jaké jsou povinnosti spolku? Jsou děti pojištěné? Rádi byste si požádali o dotaci, přes kterou byste mohli zaplatit pronájem prostor, ale nikdy jste to nedělali? Chtěli byste se zlepšit a jít na kurz pedagogiky nebo vědět, jak udělat správně spolku daně? Denně se zabýváme spoustou opakujících se i nových otázek od našich spolků a všechny okamžitě řešíme. A nejen to. Nabízíme jim prostory v centru Skupovka v Plzni na Borech, máme půjčovnu vybavení, zařizujeme pojištění nebo řešíme administrativu. Je toho opravdu mnoho,“ vypočítává Mgr. Barbora Vlnová z PKRDM.

Celý tým má z ocenění velkou radost a budou teď prý pracovat ještě usilovněji! 

www.pkrdm.cz #pkrdm

Pro více informací: Pro další informace o Plzeňské krajské radě dětí a mládeže, z.s. a našich aktivitách, navštivte naše webové stránky [www.pkrdm.cz] nebo nás sledujte na sociálních sítích facebook.com/infopkrdm

TISKOVÁ ZPRÁVA KE STAŽENÍ ZDE

Kontakt pro média: 
Barbora Vlnová, 
barbora.vlnova@pkrdm.cz
+420 605 889 250

Zpět do obchodu