Andělské putování - 15. prosinec

 Vítejte v patnáctém dni Andělského putování 


Podívej se na video, přečti si příběh a splň úkol.

Papírový kalendář je ke stažení zde nebo k vyzvednutí na každém městském obvodu v Plzni či v infocentru na nám. Republiky.
Virtuální kalendář najdete tady. Už zítra otevřeme další okénko.

 


Příběh patnáctý

„To jsem zvědavá, jestli tě po tom čaji děda po Vánocích přepere" smála se Barča. „Za to já jsem zvědavý, jestli po mém čaji bude mamka umět už stejný knedlíky jako babička!" chechtal se Jenda. Včera vyprázdnili mamce snad všechny čaje a ke snídani muselo být kakao - moc se divila, kam se všechny poděly. „Ty Jendo, dneska jsme si povídali ve škole o betlému a že se na něj půjdeme podívat. Jen na náměstí ve městě, ale i na návsích v různých obvodech. Ale tady kolem nás o žádném nevím. Ty jo?" Jenda se zamyslel: „No, taky nevím. Ale když není poblíž, tak ho asi budeme muset udělat my! A já budu oslík, táta s mámou jsou jasní a tobě musíme vyrobit jesličky!" zasmál se Jenda, když v tu chvíli po něm Barča hodila polštář. „Tak jo, oslíku. Výzva přijata, jdeme na to!"


 

Vyzkoušej si doma zahrát betlém a nebo třeba vyfotit veselou fotku pro své blízké. Budeš taky Ježíšek jako Barča nebo raději oslík jako Jenda? Nebo vyrob svou vlastní postavičku a dones ji do Muzea Loutek na náměstí. Jako odměnu získáš krásné Muzejní omalovánky!

 

Fotky nám můžete zaslat na adventniputovani@pkrdm.cz nebo na facebook k události Andělské putování.

 Zasláním fotografií souhlasíte s jejich uveřejněním na webu či sociálních sítí a zároveň vás zařadíme i do soutěže :). 

 

 Hvězdy a anděle budou na svém místě až do 24. 12.

Dnešní partneři

 

 

 
 

Zpět do obchodu