Adventní putování - 1. prosince

Vítejte v prvním dni Andělského putování 


Podívej se na video, přečti si příběh a splň úkol.

Papírový kalendář je ke stažení zde nebo k vyzvednutí na každém městském obvodu v Plzni či v infocentru na nám. Republiky.
Virtuální kalendář najdete tady. Už zítra otevřeme další okénko.


Příběh: první část

Jenda s Barčou vyšli před dům a mrazivý vzduch je ohromil. Oba se zatřásli a sborově pronesli: „To je ale zima!" A rozchechtali se. Přitáhli si čepice, nandali palčáky a zpod schodů, jejich tajné skrýše, vytáhli staré kovové sáňky. Ostatní děti se jim zprvu smály, ale smích je přešel po tom, kdy "švestkovku" projeli jako první. To je totiž přezdívka sáňkařské dráhy, která vede na vrch Chlum. Snad tu kdysi rostly švestky, ale to už muselo být hodně dávno... Ten večer, kdy se Barča s Jendou už po tmě loudali domů a koukali z louky od sadu na město, se ale něco stalo... Nad Pecihrádkem bylo nejdřív takové malé světlo, docela jako hvězda, jenže pak se zvětšilo, udělalo dvě smyčky a proletělo nad dětmi. To byla krása! Pak letělo směrem do města a tam se dokonce rozdělilo na dvě. Jedno prolétlo směrem ke Slovanům a další snad nad Bory nebo ještě dál... „Viděl si, jak letěl nad námi? Ten anděl?" hlesla Barča a koukala stále na nebe. Nevěděla, jestli se jí to nezdá. „Jo, viděl jsem ho!" přikývl užasle Jenda.


 

Mapa andělů v Plzni - andělé jsou viditelní z venku a na svých místech budou až do Vánoc :). Že jsou nablízku poznáte podle samolepky.

Fotky z putování nám můžete zaslat na adventniputovani@pkrdm.cz nebo na facebook k události Andělské putování.

 

Hledáte Mikuláše nebo vánoční workshopy? Seznam akcí u andělských parťáků zde :)

 

Objevili jste anděla i jinde? Pošlete nám fotku a souřadnice a my ho přidáme do mapy. Fotky posílejte na adventniputovani@pkrdm.cz

 Zasláním fotografií souhlasíte s jejich uveřejněním na webu či sociálních sítí.

 

Dnešní partneři

 

 

Zpět do obchodu