Chraň vědomě! z.s.

Naše organizace se snaží přivézt malé děti zpět do přírody, přejeme si dokázat, že příroda je tou nejlepší učebnicí, prostředím a nástrojem ke vzdělávání budoucí ke svému okolí zodpovědné generace.

www.vzahradce.cz

Momentálně nedostupné
1 Kč
Kategorie: Spolky PKRDM
Okres: Plzeň-město
Cílová skupina: nejmenší, dětská skupina
Zaměření: turistické či přírodovědné, vzdělávací, rodinné
Kroužky: ne
Tábory/příměšťáky: ne

Vznikli jsme s cílem umožnit předškolním dětem, rodičům a možná i dalším skupinám lidí zažít jaké to je být venku za každého počasí. Na zahradě jsme postavili zázemí, kde si při velké nepřízni počasí , či vyčerpání můžeme odpočinout. Začali jsme jako lesní klub s plátěnou kopulovitou stavbičkou, vedle které postupně vyrostlo větší zázemí v podobě dřevostavby. Nyní jsme formálně dětskou skupinou kde je 12 dětí.

Každý den vyrážíme do terénu , který tvoří okolní louky, pole, les, sad a soutok dvou řek. Snažíme se dětem nenásilnou formou umožnit pobyt v přirodě, sledujeme jak se přírody napříč ročním obdobím proměňuje a při svém putování nacházíme stále nová překvapení. Snažíme se o okolí pečovat, uklízíme společné les okolo Česalovy studánky a rádi bychom společně se školkovými rodiči, případně jinými dobrovolníky zkrášlovali okolí výsadbou nových stromů, věšením budek pro ptactvo, nebo třeba ochranou stromů před okusy bobrů. Rádi bychom a navraceli zapomenuté přírodě "starých Doudlevec" jedinečného ducha venkova v blízkosti Plzně. S dětmi a rodiči několikrát do roka pořádáme zahradní slavnosti, či různé workshopy řemeslného charakteru. V budoucnu bychom rádi více využívali zázemí pro veřejné akce a setkávání lidí s dobrými úmysly.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu